Jaka tapetę wybrać do pokoju dziecięcego?
Tapety to bogactwo wzorów i kolorów, dlatego sprawdzają się szczególnie dobrze w aranżacji pokoi dziecięcych. Jednak poszukując idealnego materiału wykończeniowego, jakim pokryjemy ściany w pokoju naszej pociechy, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Dzięki temu ściany będą nie tylko prezentowały się znakomicie, ale również będą praktycznie wykończone.
Aranżacja pokoju dziecięcego to wyjątkowe zadanie. Pomieszczenie musi spełniać wszystkie potrzeby malucha oraz być dla niego interesujące. Ponadto elementy wyposażenia powinny wyróżniać się trwałością i funkcjonalnością, dzięki czemu utrzymają swój dobry stan, nawet pomimo zabaw np. przy użyciu farb czy plasteliny.
Odporne na zmywanie
Najpopularniejsze tapety, czyli te papierowe, nie sprawdzają się najlepiej w dziecięcych pokojach. Ich powierzchnia nie jest odporna na działanie wilgoci, dlatego nie można zmywać z nich zabrudzeń. Lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie tapet winylowych – cechują się one największą wytrzymałością i można z nich usuwać plamy nawet przy pomocy mokrej gąbki. Ponadto powierzchnia tapet zabezpieczona PCV nie odkształca się, dlatego na skutek uderzeń na tapecie nie powstaną nieestetyczne wgniecenia. Ten typ materiału wykończeniowego się szczególnie dobrze w pokojach starszych dzieci.
Zastosowanie tapety w aranżacji pokoju dziecięcego jest także znakomitym przyczynkiem do wnętrzarskich eksperymentów. O ciekawym wykorzystaniu pozostałości tapety w aranżacji wnętrz przeczytamy na: http://www.ebrodnica.pl/polecane/7527-jak-kreatywnie-wykorzystac-resztki-tapety.html
Niesztampowe rozwiązania
Tapetę możemy zamontować na wiele sposobów. Tradycyjne pokrywanie całej powierzchni ściany to tylko jedna z możliwości. Niezwykle efektownie prezentują się wytapetowane jedynie fragmenty ścian, sąsiadujące np. z łóżkiem lub biurkiem. Ponadto zamiast typowych tapet możemy zdecydować się np. na tapety magnetyczne – dzięki nim uzyskamy nie tylko ozdobę wnętrza, ale też praktyczną tablicę do pisania kredą. Tego typu produkty mają klasyczne kształty lub bardziej wyszukane – przybierają np. formy zwierzątek lub mapy świata.
Najnowsze komentarze